2021 Yunus Emre Yılı

İlim Kültür Tarih ve Teknoloji Vakfı www.iktav.com kültür hizmeti olarak Türkiye’deki tüm illerimiz ve İslam medeniyeti coğrafyasında kültür ve vakıf medeniyeti tarihimiz ile Vakıf insanlarımız ile ilgili belgeseller çekmeye devam ediyoruz.

Başta TGRT Belgesel Tv olmak üzere birçok Tv kanalında yayınlanan Devri Alem belgesel tv programı olarak belgeseller çekmeyi bir görev kabul edip telif ücreti almadan birçok Tv kanalında ve www.devrialem.tv de yayınlanmasına katkı veriyoruz.

2021 Yunus Emre yılı dolayısı ile Eskişehir Mihalıççık ilçesi Yunus Emre türbesinde belgesel çekimi yaparken Yunus Emre aşığı değerli bir hayırsever vakıf insanı ile tanışmıştık .

Tayfur Bayar kendisini Yunus Emre’nin türbesinin tamirine adayan bir vakıf insanıdır. Tayfur bey ile kendisi felç olmasına ve 90 yaşını geçmesine rağmen Eskişehir’den Yunus Emre Türbesine gelip türbeyi tamir ettirdiği sırada tanışmıştık. Tayfur beyi türbeye kubbe yaptırırken görüp Devri Alem Belgesel Tv programı olarak kendisi ile söyleşi yapmıştık .

Tayfur Bayar hayırsever örnek bir vakıf İnsanı , Eskişehir’e okul, Cami ve huzur evi yapıp devlete bağışlamış bir vefa insanıdır. Örnek bir hayırsever olan Tayfur bey ile Yunus Emre türbesinde konuşmuş belgesel çekmiştik .

Çok önemli açıklamalar yapan Yunus Emre aşığı Eskişehirli Tayfur bey ile Devri Alem Belgesel Tv programı olarak Araştırmacı Gazeteci Belgesel yönetmeni ve İKTAV vakfı başkanı www.ismailkahraman.net tarafından yapılan söyleşilerinde yer aldığı Yunus Emre belgeselini sizlerle paylaşıyor Tayfur beye hayırlı uzun ömür diliyoruz .

Önerilen makaleler