Bir Vakıf İnsanının Hayatı: EROL KÖSTEK

aygıdeğer vefalı dost  sanayici iş ve vakıf insanı Erol Köstek  beyin Pendik Emirli köyündeki evinde vakıf medeniyeti sohbeti yapıp Vakıflar Genel müdürlüğü öğrenci yurtları İle  ilgili belgesel söyleşi gerçekleştirdik.

28 Şubat post modern darbe ile kapatılan Vakıflar genel müdürlüğü öğrenci yurtlarının yeniden açılması konusunda  devlet yetkililerine tarihi görev düştüğünü açıklayan Köstek bu yurtlarda yetişen öğrencilerin devlet ve milletine hizmet eden vatanperver insanlar olduğunu söyledi.

Yetim olduğu İçin Vakıflar genel müdürlüğü  Erzincan  vakıf  talebe yurdunda  kalma hakkı kazanarak  lise eğitimini tamamladığını açıklayan Köstek eşi ve kendi adını taşıyan  bir aile vakfı kurarak fakir ve muhtaç öğrencilere destek verdiklerini vakıf medeniyeti ve vakıf ruhunu yaşatmaya devam edeceklerini söyledi.

Vakıf insanı Sn Erol Köstek beye nazik daveti  ve vakıf gönüllüleri sohbeti ile ilgili teşekkür ediyor ,  Erol bey ile yaptığımız belgesel  söyleşi önümüzdeki haftalarda birçok tv kanalında yayınlanan devri alem belgesel tv  programları İle www.devrialem.tv  de yayınlanacak.

Önerilen makaleler