Niğde’de Vakıf Medeniyetimiz

Toros dağlarının başlangıç noktası en yüksek Demir kazık dağlarının bulunduğu yer , Elmanın başkenti 10 bin yıllık tarihi geçmişe sahip bir ilimiz , Kitap Vakıf Medeniyeti Ahde Vefa ve Belgesel Tadın da Niğde’ye veda Edip Gebze’ye doğru yola çıkıyoruz.

Türk dünyasından gelen akademisyen ve medya mensupları 12 13 ve 14 Mayıs 2022 tarihlerinde Vakıf şehri Niğde’de üç gün de devri alem belgesel programı olarak tam anlamı İle devri alem yaparak üniversitede bildiri sunup belgeseller çekip belgesel gösterimi yapıp Kapadokya’yı gezdik.

Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi iletişim fakültesi kütüphane ve arşivine İlim kültür tarih ve teknoloji Vakfı www.iktav.com kitaplarımız ve www.devrialem.tv devri alem belgesel program arşivimizi hediye ettik. Rektör beyin imzasını taşıyan teşekkür belgemizi aldık. Kocaelinde bir dönem valilik yapan kurduğu Kocaeli atılım Vakfı ile başta ilk fen lisesi olmak üzere çoğu Gebze bölgesinde yapılan devlet millet işbirliği ile 90 okul kazandıran merhum Niğdeli Valimiz İhsan Dedeyi Niğde’de rahmet ve şükranla anıp vefa borcumu ödedim.

Önerilen makaleler